Nëse ju dhemb shpesh koka, duhet sa me shpejt të hani këtë ushqim..!?Vetëm 1 lugë me kripë, dhe tualeti juaj do të shkëlqej, pa pasur nevojë ta fërkoni Ja se si mund te mbani nje shtepi te paster dhe pa harxhuar shume kohe dhe mundim per ta arritur kete. Me e bukur e ketyre 3 trukeve te thjeshta eshte se nuk do te perdoren kimikate te demshme per shendetin.

Nese ju eshte bllokuar pileta e lavamanit dhe uji nuk kalon me ne te ne nje tas bashkoni pak sode buke dhe pak kripe dhe me pas hidheni tek pileta e bllokuar. Me pas hidhini siper pak uthull molle te ngrohte. Reaksioni do te veproje shpejte dhe pas shpelajeni me uje te nxehte.

Lavamani do te jete zhbll okuar si te ishte i ri. Per te pastruar yndyrnat dhe djegiet e furres se sobes eshte e veshtire. Por ka nje menyre te thjeshte dhe te shpejte. Ne nje tas bashkoni soden e bukes dhe pak uje deri sa te formohet nje paste.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *