VIDEO/ Ndoshta nuk e patë?? Leo Messi i shtrirë bëri pasimin më të çmendur edhe atë dike mos shikuarLionel Messi bëri një pasim pa shikuar ndërsa ishte i shtrirë gjatë ndeshjes së Paris Saint Germain kundër Nice të shtunën në mbrëmje.Me kalimin e viteve, ne jemi mësuar me momente magjike të Messit pasi shtatë herë fituesi i Topit të Artë nuk dështon kurrë të mahnitë botën e futbollit.Gjatë ndeshjes së PSG kundër Nice, Messi ishte sërish në të.

Superylli argjentinas hapi rezultatin me një goditje dënimi mahnitëse në minutën e 28-të.Gaetan Laborde shënoi golin e barazimit dy minuta pas pjesës së dytë.Në atë që ishte një ndeshje interesante, ishin PSG ata që qeshën të fundit teksa Kylian Mbappe rrëmbeu në shtëpi fituesin në minutën e 83-të.

Ylli i ndeshjes ishte Messi pasi ai prodhoi një shfaqje supreme ndërsa vazhdoi fillimin e tij të mirë të sezonit.Me ndeshjen e balancuar në 1-1, Messi në dukje mori një faul dhe u detyrua të futej në kuvertë nga kundërshtari i tij.Ndërsa arbitri ishte gati të fishkllonte për një goditje dënimi, Messi në një farë mënyre ia doli t’ia dërgonte topin Neymarit ndërsa ishte ende i shtrirë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *