Si Të UIni Tensionin e Lartë me 3 Metoda NatyraIe..!? Metoda Shume Efektive..!?Si Të Ulni Tensionin e Lartë me Tri Metoda Natyrale..!? Metoda Shume Efektive.Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor.Nëse nuk trajtohet siç duhet, hipertensioni mund të transformohet në një problem mjaft shqetësues madje katastrofik duke shkaktuar diabet, sëmundje kardiovaskulare, probleme me aftësitë e trurit dhe dështim të veshkave.
LEXO ME SHUME:

Shumica e njerëzve që vuajnë nga tensioni i lartë përdorin medikamente të cilat shoqërohen me efekte anësore përfshirë: pagjumësinë, marramendjen apo kontraktime të muskujve.Por ju mund të përdorni shumë thjeshtë edhe disa ushqime ose produkte që i gjeni lehtë në shtëpi siç janë hudhra, limoni apo uthulla e mollës.Nëpërmjet këtij artikulli do të mësoni për 3 kura natyrale të cilat janë jashtëzakonisht efikase kundër tensionit të lartë.Kura e Parë me Lëng Limoni;Përbërësit;Ujë;Një limon;Udhëzimet;Shtrydheni lëngun e një limoni në një gotë me ujë dhe pijeni atë çdo mëngjes përpara se të konsumoni ushqim.LEXO ME SHUME:

Limonët kanë aftësinë të ruajnë fleksibilitetin dhe funksionet e enëve të gjakut duke ulur kështu tensionin.Kura e Dytë me Hudhër;Hudhra përmban substanca sulfuri që kanë aftësinë të ulin tensionin e gjakut dhe largojnë toksinat dhe kolesterolin nga organizmi.Këto substanca stimulojnë prodhimin e oksidit nitrik dhe të rregullojnë tensionin e gjakut, duke i zgjeruar enët e tij.Ju duhet të konsumoni 2-4 thelpinj hudhër të freskët në mëngjes përpara se të hani ushqim ose përpara se të flini.LEXO ME SHUME:

Hudhra duhet ngrënë e gjallë sepse gatimi humbet shumicën e ushqyesve të nevojshëm.Kura e Tretë me Uthull Molle dhe Sodë Buke;Përbërësit;Ujë;Një majë luge çaji me sodë buke.Një lugë gjelle me uthull molle.Udhëzimet;Uthulla e mollës përmban shumë minerale të dobishme si kaliumi, magnezi dhe kalçiumi.Këto minerale janë thelbësore për qarkullimin e gjakut dhe uljen e tensionit.LEXO ME SHUME:

Përzieni një lugë gjelle me uthull molle, një majë luge çaji me sodë buke dhe një gotë me ujë.Konsumojeni dy herë në ditë për rezultate më të mira.* Ky informacion ka për qëllim të plotësojë, të mos zëvendësojë këshilla nga mjeku juaj ose ofruesi i kujdesit shëndetësor dhe nuk ka për qëllim të mbulojë të gjitha përdorimet e mundshme, masat paraprake, ndërveprimet ose efektet negative. Ky informacion mund të mos i përshtatet rrethanave tuaja specifike shëndetësore.Marurr nga Agroweb.org.LEXO ME SHUME:


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *