Nuk po bën rinovimin, Marcus Rashford po transferohet aty ku se priti askush edhe atë pa asnjë centLajm bombastik nga Italia, Marcus Rashford transferohet në Serie A.Marcus Rashford, mund të largohet nga Old Trafford në fund të sezonit, sipas raportimeve të fundit.Rashford ka realizuar 5 gola dhe 3 asistime në 8 ndeshje të luajtura këtë sezon, por Erik Ten Hag nuk i ka dhënë dritën jeshile drejtuesve të United që tia rinovojnë kontratën 24-vjeçarit.

Mediat italiane, kanë lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Juventus dhe Milan synojnë transferimin e anglezit në merkaton e verës.Rosonerët e shohin anglezin si pasardhësin ideal të Leaos, i cili pritet të largohet nga San Siro.

Juventus nga ana tjetër konsiderohet si favorit për të siguruar shërbimet e Rashford, pasiqë Biankonerët janë të gatshëm ti ofrojnë pagë më të lartë anglezit.Mbetet ta shohim nëse Rashford do ta rinovojë kontratën me United apo do ta vazhdojë karrierën në Itali.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *