A do ta transferojë Real Madridi Mbappen në janar? Ja përgjigjja e AncelottitSipas raportimeve të fundit, Kylian Mbappe do të shtyjë për një largim në janar nga Paris Saint-Germain pasi është i pakënaqur me situatën në klub.Real Madrid dëshironte të nënshkruante me sulmuesin këtë verë, dhe tani Carlo Ancelotti është pyetur nëse klubi do të shkojë përsëri për Mbappe menjëherë këtë dimër.

“Nuk kam pse të përgjigjem. Ju keni guximin ta pyesni këtë? Unë nuk do të përgjigjem”, tha trajneri e raportuar nga RMC Sport.Duket se Ancelotti ka ende disa ndjenja negative të mbetura ndaj Kylian që refuzoi Real Madridin këtë verë.

Sipas raportimeve, gjithçka ishte në vend që ai të nënshkruante për Merengues, por ai zgjodhi kushtet më të mira financiare të ofruara nga PSG.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *