Oh ta kishim ditur me pare : 1 luge nga kjo sheron sem/undje te cilat neve po na prekin me se shumti kohet e funditOh ta kishim ditur me pare : 1 luge nga kjo sheron sem/undje te cilat neve po na prekin me se shumti kohet e fundit.Për shkak të aromës së fortë, rigoni zakonisht përdoret si erëz në kuzhinë. Por shumica nuk e dinë, se ai ka edhe vlera të tjera të jashtëakonshme.Rigoni është përdorur për shekuj me rradhë, në trajtimin e sëm. undjeve të shumta. Çaji i rigonit është i pasur me antioksidantë, duke mbrojtur dhe rivitalizuar qelizat e dëmtuara të trupit.
LEXO ME SHUME:

Rigoni ka me bollëk acide yndyrore Omega-3, vitamina të tilla si E, A dhe C dhe minerale, duke përfshirë hekurin, kaliumin, magnezin, zinkun dhe kalciumin. Cilësitë e saj antiseptike pengojnë rritjen dhe shumëfishimin e mikroorga. nizmave të dëmshëm që pushtojnë trupin tuaj.Çaji i rigonit, për shkak të efekteve të tij qetësuese, përdoret kryesisht si një kurë për prob. lemet e sinusit, dhi.mbjeve të fytit dhe inf. eksione të ndryshme. Rigoni është i mbushur me antivi. ralë që i japin sistemit tuaj imunitar një nxitje, duke lu. ftuar dhe duke parandaluar shumë sëm. undje shëndetësore.LEXO ME SHUME:

Për shembull:Ndihmon me dhim. bjet e kokës.Lu. fton infek. sionet e veshit dhe sinusit.Stimulon oreksin;Mban peshën trupore optimal.Trajton kapsllëkun dhe prob. lemet urinare.Ndihmon me urthin dhe lodhjen.Lehtëson su. lmet e astmës.Trajton dhi. mbjet e fytit.Vret parazitët e zorrëve.Zvogëlon inflamacionin.Përmirëson funksionin e sistemit kardiovaskular.Përgatitja e çajit të rigonit;Përbërës:2 lugë gjelle me rigon;Udhëzime;Në një enë zieni rigonin së bashku me dy gota ujë. E lini përreth 10 minuta. Në fund mund ta konsumoni (rekomandohet pa ëmbëlsues).LEXO ME SHUME:


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *