Miqesorja kunder Arabis ishte “Lluksi” per kombetaren, ja shuma e parave qe fituan per këtë ndeshjeShqipëria ka barazuar 1-1 me Arabinë Saudite në miqësoren e luajtur sot në “Al Nahyan Stadium” të Abu Dabit. Kuqezinjtë e mbyllën pjesën e parë në disavantazh, ndërsa në pjesën e dytë Bekim Balaj realizoi golin e barazimit.Si raportohet kombetarja Shqiptare ka fituar diku te 800.000€ nga kjo miqesore, nje shum e konsiderushme per kombetaren tonë.

Presidenti Duka ka potencuar se kete shume do ta shfrytzoj per pagesen e skauteve per zbulimin e talenteve te rri qe luajne neper klubet europiane dhe qe duhet thirur ne kombetare.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *