E PAPRITUR : Stafi i Real Madridit i nervozuar me Benzeman, kjo pasi që francezi gënjeu të gjithë kolegëtReal Madridi mbrëmë luajti kunder Girona në kuader të xhiros së 12-të të La Liga’s, ndeshje që ‘Los Blancos’ e mbyllen me rezultat 1-1.Në këtë ndeshje mungoj ylli i Real Madridit, Karim Benzema për të cilin u raportua se vuan nga një lëndim.

Përveq barazimit mbrëmë, tifozët e Realit sot kanë marrë një lajm jo të këndshëm nga mediat Spanjolle, pasi ato raportuan se Karim Benzema nuk ka vuajtur nga asnjë lëndim, por ai e shpiki atë vetëm e vetëm që të pushoj dhe të jetë sa më në formë për Kupen e Botes.Diqka e tillë nuk është pritur aspak mirë nga tifozët madrilen, ku shumë prej tyre kanë shpërthyer në kritika të ashpra ndaj fituesit të Topit të Artë. /eurogoli


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *