Miller për përballjen e re me PSG: Këtë herë nuk do të ketë “miruapfshim”! (Video)Thomas Müller u gjend në qendër të vëmendjes para çerekfinales mes Bayern Munichut dhe PSG-së në vitin 2021, pra para kohe i dha “lamtumirën” kampionit francez me fjalët “mirupafshim”.Shakaja e tij u konsiderua nga shumë si një provokim i drejtpërdrejtë dhe më pas edhe e dashura e Verrattit ishte në kërkim të eliminimit, por gati dy vjet më vonë, Thomas dhe Bayerni i tij do të takohen sërish me PSG-në në muajin shkurt 2023.
LEXO ME SHUME:

Shorti i sotëm donte që Bayern-PSG të ishte një nga dy mega-ndeshjet në raundin e 16-të në Ligën e Kampionëve, dhe Miller nuk zhgënjeu dhe nxitoi të komentojë për këtë dyluftim të ardhshëm.– Përshëndetje! Paris përsëri. Dy skuadra të mëdha me shumë lojtarë të mëdhenj. Fatkeqësisht, vetëm një do të jetë në gjendje të kalojë në raundin tjetër.LEXO ME SHUME:

– Kësaj radhe nuk do të ketë “mirupafshim” nga unë. Kam shumë respekt për PSG-në dhe kjo ndeshje me ta vjen shumë herët. Vitin e ardhshëm do të shohim një ndeshje shumë të mirë”, ka thënë Miller. /gazetasport


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *