Si do të ishin duelet e 1/16-tës nëse tabelat do të mbesin ashtu siç janë edhe pas xhiros së dytëKa përfunduar raundi i dytë i fazës së grupeve të Botërorit dhe deri më tani ka disa surpriza. Raundi i tretë i grupeve do të jetë ferr për shumë përzgjedhje, dhe do të jetë interesante të shihet se çfarë do të ndodhë nëse grupet mbeten ashtu siç janë në këtë moment.
LEXO ME SHUME:

Sipas situatës aktuale, derbi i 1/16-tës do të ishte mes Francës dhe Argjentinës dhe fituesi në fazën tjetër do të luante me skuadrën më të mirë nga Anglia – Ekuadori.Brazili do ta kishte një detyrë më të lehtë kundër Ganës, ndërsa Spanja do të merrte si rival Marokun dhe më pas do të luante një derbi kundër Brazilit në çerekfinale.Holanda do të kishte një situatë si ëndërr, sepse do të kishte për rival Iranin dhe më pas në çerekfinale tulipanët do të luanin kundër skuadrës më të mirë të Polonisë – Australisë.LEXO ME SHUME:

Kroacia do të luante kundër Japonisë dhe në atë segment janë edhe Portugalia kundër Zvicrës. Gjermania do të zbriste në këtë situatë.Megjithatë, këto janë ndeshje provizore të raundit të 16-të vetëm pas raundit të dytë të Kupës së Botës. Emocionet e fundit do të fillojnë me raundin e tretë, kur do të njihet raundi përfundimtar dhe aktual prej 8 çiftesh. /gazetasport


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *