FIFA krahasoi Messin dhe Ronaldon, Ja kush del më i miri në të gjitha kategoritë (FOTO)Dje, Lionel Messi luajti ndeshjen e 1000-të të karrierës së tij, ndeshje në të cilën ishte më i miri dhe ndihmoi Argjentinën të mposhtë Australinë (2-1) për t’u kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Botës.
LEXO ME SHUME:

Ky jubile për anëtarin e PSG-së ishte një mundësi e mirë për Federatën Botërore të Futbollit (FIFA) për ta krahasuar atë dhe Cristiano Ronaldon, dy lojtarë për të cilët prej vitesh debatohet ashpër se kush është më i mirë, më i suksesshëm.Nëse shikoni shifrat, Messi është shumë më i mirë se rivali i tij në gola të shënuar, asistime dhe sigurisht trofe të fituar. /gazetasport


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *