Nuk kishte si të Mungonte , Ja kush ishte Shqiptari qe festoj ngjitur me lojtaret e Argjentines kupen e botesArgjentina arriti të fitonte mbrëmë Kupën e Botës në një ndeshje që ishte e gjitha për t’u shijuar. Skuadra përfaqësuese e Leo Messit u tregua më e saktë nga pika e bardhë e penalltive. Dhe pas sfidës festa ishte legjitime për të gjithë.
LEXO ME SHUME:

Tifozë dhe miq të lojtarëve zbritën në fushë, ndërsa nuk munguan as “përfaqësues” nga vendi ynë. Bëhet fjalë për gazetarin e njohur sportiv Pano Xhixho, njëkohësisht anëtar i Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Ai ishte në tribunën e gazetarëve, ndërsa pas ndeshjes po raportonte drejtëpërdrejtë për RTSH-në.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *