Ancelotti flet pas ndeshjes – tregon kush ishte fajtori për humbjen !!Real Madridi ka pësuar humbje me rezultat 1-3, ishte një ndeshje tejet e dobët nga skudra e bardhë.Ancelotti doli pas ndeshjes me një intervist për të treguar të metat në ndeshjen e mbrëmshme.“Është një moment i vështirë. Ne e dinim para ndeshjes se nuk ishim në më të mirën tonë.”
LEXO ME SHUME:

“Ne u dhuruam atyre dy gola. Bëmë gabime.”Do të kthehemi.“Kemi bërë shumë gabime. Barcelona luajti më mirë dhe kaq.”“Është një moment i vështirë që ndodh gjithmonë gjatë sezoneve. Ne duhet t’i rregullojmë gjërat.”“Kur pëson 3 gola është e qartë që duhet të ndryshosh diçka dhe ta rregullosh këtë”.LEXO ME SHUME:

“Jemi shumë të trishtuar. Në Real Madrid ju gjithmonë duhet të fitoni finalet.”Ne humbëm shumë duele, ishim keq në të gjitha aspektet.“Duhet të mendoj se çfarë të bëj për të përmirësuar mbrojtjen”.“Lojtarët janë zemërthyer. Ata janë mësuar të fitojnë. Por unë jam i sigurt që do të kthehemi. Real Madrid gjithmonë kthehet.”LEXO ME SHUME:

“Poshtërim? Jo, ata thjesht fituan një ndeshje siç bëmë ne në La Liga [kundër Barcelonës].”“Nuk ka qenë mungesë qëndrimi, ka pasur gabime individuale nga të gjithë. Ishte një lojë e keqe”“Ne humbëm 25 topa në pjesën e parë. Ne ishim thjesht keq.”


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *