Ylli i skuadrës Madrilene vazhdon kontratën , dyfishohet rroga e tij !!Karim Benzema ka rëne dakord per nje kontrate të re me Real Madrid-in pavarësisht një shtytje nga klubi i Arabisë Saudite Al Nassr, siç është raportuar nga Foot Mercato.
LEXO ME SHUME:

Al Nassr tashme ka nënshkruar me Cristiano Ronaldo-n dhe duket se po kerkon te bëje lëvizje me ambicioze ne tregun e transferimeve, pasi kohët e fundit është lidhur me oferta per qendërmbrojtësin e Paris Saint-Germain, Sergio Ramos, mesfushorin e Barcelones, Sergio Busquets dhe shokun e skuadres së Benzema ne Real Madrid, Luka Modric.LEXO ME SHUME:

Megjithate, duket se çdo perpjekje per të nënshkruar me Benzema do të jetë e kotë. Fituesi i Topit të Arte të vitit 2022 është berë shume i lidhur me Real Madridin që kur fillimisht iu bashkua atyre nga Olympique Lyonnais në vitin 2009, dhe ai thuhet se synon t’ japë fund karrierës me klubin mbreteror.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *