Mesfushori francez kërkon nga agjentët e tij që t’a shtyjnë transferimin në MilanMesfushori i Lyon, Houssem Aouar, u ka kërkuar agjentëve të tij që të përpiqen të bëjnë një transferim te AC Milan në të ardhmen e afërt.Siç është raportuar nga Calciomercato, 25-vjeçari francez ka zgjedhur Milanin si klubin në të cilin do të dëshironte të transferohej, përcjell ORAinfo.
LEXO ME SHUME:

Atij i skadon kontrata në fund të këtij sezoni që do të thotë se ai mund të sillet për një tarifë të reduktuar këtë muaj, por një transferim falas në verë do të jetë më tërheqës për shumë klube.Ai thuhet se u ka thënë agjentëve dhe miqve të tij të ngushtë se dëshiron të nënshkruajë për Milanin, por klube të tjera janë të interesuara si AS Roma dhe Real Betis.LEXO ME SHUME:

Frederic Massara besohet të jetë një tifoz i madh i yllit të Ligue 1, veçanërisht qëndrueshmëria e tij mbresëlënëse, shkathtësia e tij dhe aftësia e tij teknike me topin.Ai mund të jetë një transferues i vonë në afatin kalimtar të janarit nëse Lyon pranon ta shesë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *