Ancelotti në hall : Dy lojtarët kryesor mungojn për 1 muaj !!


Real Madridi shënoi fitore ndaj Liverpoolit në Anfield me rezultat 5-2, duke bërë hap të madh drejt çerekfinales.Por nga kjo ndeshje dolën të lënduar dy nga yjet e skuadrës. Los Blancos kanë konfirmuar fillimisht lëndimin e David Alabas në biceps, ku ai pritet të mungojë për një muaj dhe do të humb edhe El Clasicon në Kupën e Mbretit.
LEXO ME SHUME:

“Pas analizave të kryera sot tek David Alaba nga shërbimet mjekësore të Real Madridit, është konstatuar se lojtari ka një dëmtim muskulor të bicepsit të femorisit të djathtë. Përparimi i tij duhet të monitorohet”, thuhet në njoftim.LEXO ME SHUME:

Gjithashtu, edhe Rodrygo është lënduar dhe do të mungojë për dhjetë ditë. Ai do të humbasë derbin e Madridit dhe me shumë mundësi ndeshjen e parë të El Clasicos në Kupën e Mbretit.“Pas analizave të kryera sot te Rodrygo nga shërbimet mjekësore të Real Madridit, është konfirmuar një dëmtim në muskulin e majtë. Progresi i tij do të monitorohet”, thuhet në njoftimin e Real Madridit.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *