Largon lengjet e teperta nga trupi, kjo është barishtja më e mirë e momentit


Majdanozi është një barishte që e përdorim më së shumti për të përmirësuar shijen e pjatave, por gjithashtu ai përmirëson shëndetin dhe mund të na ofrojë më shumë se kaq.Së pari, është një diuretik i fuqishëm që mund të trajtojë në mënyrë efektive infeksionet e traktit urinar dhe çështjet e tjera të lidhura me veshkat.
LEXO ME SHUME:

Kjo recetë e mahnitshme do të rrisë funksionin e traktit të urinës, por gjithashtu do t’ju ndihmojë të hiqni lëngjet e tepërta në trupin tuaj. Mund të përgatitet shumë lehtë dhe është mjaft i lirë!Përbërësit: majdanoz i copëtuar 1 litër ujë.LEXO ME SHUME:

Pregatitja:Shtoni majdanozin e copëtuar në një litër ujë të zierë. Pastaj, hiqni atë nga nxehtësia dhe lëreni për 20 minuta në mënyrë që përbërësit të mund të depërtojnë mirë.Majdanozi është një diuretik shumë i fortë, kështu që do t’ju ndihmojë të hiqni bakteret, toksinat si dhe subst anca të tjera të dëmshme nga trupi juaj.LEXO ME SHUME:

Është një antioksidant i shkëlqyer që do të arrijë të neutralizojë efektet e radikalëve të lirë, ndërsa në të njëjtën kohë zvogëlon rrezikun e sëmundjeve të rënda duke përfshirë kancerin. Doza e rekomanduar ditore është një litër.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *