Ancelotti flet pas ndeshjes , tregon kush ishte lojtari më i mirë


Real Madridi ka barazuar me Atletico Madrid me rezultat 1-1, Ancelotti doli me deklarata pas ndeshjes.“Alvaro Rodríguez ishte më i miri në këtë lojë.”“Një gjë pozitive nga kjo lojë? Alvaro Rodriguez.”“La Liga nuk ka mbaruar, por tani është edhe më e komplikuar”.
LEXO ME SHUME:

“Alvaro Rodriguez është shumë i mirë. Ai do të jetë shumë i dobishëm për ne këtë sezon.”“Të 3 mesfushorët? Menduam se do të kishim topin me Kroos, Ceballos dhe Valverde. Por nuk prisnim që Atletico të bënte një presion të tillë.”Ne ishim të ngadaltë deri në golin e tyre.“Alvaro Rodriguez? Ai do të jetë lojtar i ekipit të parë sezonin e ardhshëm. Ne nuk kemi një lojtar tjetër si ai.”LEXO ME SHUME:

“Do të flas me Raulin për Alvaro Rodriguez. Ai do të luajë për ne dhe për Castilla këtë sezon.”“Më në fund morëm një korner të mirë dhe Alvaro shënoi”.“Kartoni i kuq i Correas? Vendim i saktë.”“Ndeshja e Kupës kundër Barcelonës të enjten është ndeshja më e rëndësishme tani”.“Benzema? Ishte një lojë e vështirë për të. Ai ishte i lodhur mendërisht, pak i ngadalshëm.”Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *