E FUNDIT : Presidenti i Al Nassr dëshiron me çdo kusht ta bind mesfushorin kyç të Real Madridit


Skuadra saudite mbetet e vendosur të përpiqet të bindë kroatin.Luka Modric është një legjendë e Real Madridit, karriera e tij në madrid është jashtë çdo dyshimi. Kroati po e shkruan emrin e tij në historinë e futbollit me shkronja të arta. Në fakt, Luka është pa dyshim një nga mesfushorët më të mirë që ka nxjerrë ky sport.
LEXO ME SHUME:

Edhe pse është 37 vjeç, ekspozita e tij e fundit në Anfield e bën të qartë se ai ka ende futboll në këpucë për të vazhduar performancën në nivelin më të lartë. Por, rinovimi i tij ende nuk është i qartë, kujtojmë se kontrata e tij përfundon këtë sezon.LEXO ME SHUME:

Dëshira e Modric është të vazhdojë te Real Madridi, nuk ka dyshim. Klubi i bardhë do të ketë fjalën e fundit në këtë aspekt, ku gjithçka tregon se një vendim nuk do të dihet deri në fund. Ndërkohë, Al-Nassr i Cristiano Ronaldos është i zhveshur dhe po përpiqet të bind Modric të nënshkruajë për sauditët. Tani, sipas Diario Marca, Al-Nasser dëshiron të bashkojë kroatin me Sergio Ramos, duke qenë kështu një plus i vogël për të përfunduar bindjen e Modric.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *