Zemërimi i Xavit me yllin e Real Madridit , Habit drejtuesit e Barcës


Real Madrid ka akademinë më të mirë në futbollin spanjoll, është skuadra që kontribuon më së shumti lojtarë në pesë ligat kryesore. Álvaro Rodríguez është talenti i fundit i shfaqur në La Fábrica, lajm i mirë për Madridin, por lajm i keq për Xavi Hernández.
LEXO ME SHUME:

Debutimi i Álvaro Rodríguez në ligë në El Sadar vazhdon të japë shumë për të folur, ai luajti vetëm 10 minuta, por la dy asistime dhe thurjet e të qenit një lojtar special. Skuadra e bardhë ka shumë shpresa te skuadra e të rinjve, pasi është një pozicion që i është bërë disa sezone më parë. Në fakt, Barcelona ishte gjithashtu pas Álvaro, por përfundoi duke e hedhur poshtë sepse ai nuk kishte profilin e famshëm të Barçës, duhet të jetë se lartësia e tij (1.93) ishte një handikap për katalanasit.LEXO ME SHUME:

Tani që ai fillon të ketë sukses në Madrid, ata vendosin duart në kokë në Barcelonë.Në këtë mënyrë, Xavi Hernández nuk e kupton se si klubi i tij ka mundur t’i mungojë nënshkrimi i këtij lojtari, pasi e kanë monitoruar kur luante për Girona. Ka ndodhur tashmë me Endrick dhe tani me Álvaro. LEXO ME SHUME:

Xavi ka treguar zemërimin e tij për çështjen brenda klubit në orët e fundit, “nuk mund të jeni ju, ishte lojtari ‘yni’, përsëri e njëjta gjë”, komentoi nga brenda trajneri katalanas kur pa se si Rodríguez tashmë ka filluar të qëndrojë. jashtë në ekipin e parë të bardhë. Kjo pasi sipas gazetës SPORT, Barcelona i ka trokitur në derën e tij në verën e vitit 2020.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *