Lajme jo të mira për Barcën , mungon lojtari kryesor në El Klasiko


Pas humbjes së tyre ndaj UD Almeria mbrëmë, gjërat vazhdojnë të shkojnë keq për Barcelonën pasi ylli i sulmuesit Robert Lewandowski mendohet se ka marrë një goditje që do ta përjashtojë atë për dy javë.Ky pretendim vjen nga i besuari Toni Juanmarti i cili deklaron se Lewandowski e pësoi goditjen gjatë ndeshjes së Blaugranës kundër Almerias mbrëmë.
LEXO ME SHUME:

Më shumë teste do të kryhen për të përcaktuar shkallën e dëmtimit të sulmuesit. Megjithatë, siç janë gjërat, 34-vjeçari pritet të mungojë për një periudhë katërmbëdhjetëditore.Kjo do të thotë që kapiteni i Polonisë do të përjashtohet nga ndeshja e parë gjysmëfinale e Barcelonës kundër Real Madridit në Kupën e Mbretit që do të zhvillohet këtë javë.LEXO ME SHUME:

Së bashku me këtë, aj do të mungojë edhe në ndeshjet e La Ligës kundër Valencias dhe Athletic Club gjatë dy javëve të ardhshme.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *