Cka po ndodh me Francen ? Dorehiqet presidenti i federates per kete arsye


Një gjë e tillë pritej. Nowl Le Grawt ka dhënë dorëheqjen si presidenti i Federatës Franceze të Futbollit (FFF), duke mos e mbyllur dot mandatin e katërt.81-vjeçari u përballë me një hetim të Prokurorisë së Parisit për ngacmim seksual. Akuzat u hodhën nga Sonia Souid, agjente e futbollistëve dhe futbollisteve të ndryshëm.
LEXO ME SHUME:

Le Graët shkaktoi polemika edhe në lidhje me deklaratën e tij kundrejt Zinedine Zidane:“Nuk më intereson nëse Zidane merr drejtimin e Brazilit. Nuk do ia kishte hapur telefonin nëse do më telefononte për t’u interesuar për postin e trajnerit të Francës”.LEXO ME SHUME:

Me dorëheqjen e sotme merr fund aventura 12-vjeçare e tij në krye të futbollit francez. Suksesi më i madh u arrit në Botërorin Rusi 2018, aty ku kombëtarja franceze siguroi Kupën e Botës për herë të dytë në histori.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *