Zidane po e mban premtimin që i’a dha Perezit ,Mësohet se çka i ka premtuar !!


Trajneri e ka diskutuar prej muajsh me Florentino Pérez.Zinedine Zidane nuk dëshiron të nxitojë. Dëshira e tij për t’u rikthyer në stërvitje është e njohur për të gjithë dhe gjithashtu se cili është prioriteti i tij për sezonin e ardhshëm. Ai nuk harron bisedën që pati me Florentino Perezin në një nga takimet e tij të fundit në fund të vitit të kaluar.

Duhet thënë se Zidane po refuzon ofertat. Më i fundit nga Chelsea, i dëshpëruar për të nënshkruar me një trajner të nivelit të lartë pas dështimit të madh të aktualit, ditët e të cilit janë të numëruara.Në verë ai ia mbylli derën PSG-së me gjithë insistimin e tyre dhe një takim me emirin e Katarit. Ai e takoi atë për respekt dhe mirësjellje, por nuk pranoi të ulej në stol në Parc des Princes.

Premtimi i Zidane për Florentinon;Është zbuluar se Zidane ka refuzuar ofertën e fundit që i është bërë nga Chelsea , i cili po përjeton një moment sportiv më shqetësues dhe është i dëshpëruar të punësojë një trajner ‘Top’ për vitin e ardhshëm.

Sigurisht, legjenda madrilene i ka premtuar Florentino Pérez se nuk do të nënshkruajë asgjë me asnjë ekip deri në fund të sezonit . Kjo do të jetë kur klubi do të vendosë nëse Ancelotti duhet të vazhdojë apo jo deri në vitin 2024. Zidane do të presë me durim mundësinë e tij, megjithëse e di që nëse italiani fiton trofe të rëndësishëm, si Liga apo Champions League, me shumë mundësi do të vazhdojë.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *