E FUNDIT : Lojtari kryesor i Realit vendos të ardhmen , vendimin e ben publik


Ulisses Jorge ka folur për TvPlay dhe ka ndarë mendimet e tij për rolin e Militaos në kryeqytetin spanjoll.Eder Militao, është vendosur si një lojtar vendimtar për skuadrën. Kishte disa shqetësime serioze dhe të vlefshme për potencialin e tij të vërtetë disa vite më parë, por jo më. Agjenti i tij Ulisses Jorge foli për TvPlay dhe ndau mendimet e tij për rolin aktual të Militaos në Madrid dhe gjithashtu se si duket e ardhmja e tij.
LEXO ME SHUME:

“Real Madridi do të jetë shtëpia e Militaos për një kohë shumë, shumë të gjatë. Real Madridi është shumë i lumtur me të dhe nuk ka asnjë arsye për të ndryshuar klubin”, tha ai.Jorge gjithashtu donte të lavdëronte trajnerin Carlo Ancelotti, i cili i besoi Militaos si titullarin e tij që nga fillimi.LEXO ME SHUME:

“Ai është një trajner i madh, ka gjëra të përbashkëta me futbollin brazilian dhe shkon mirë me lojtarë nga vendi ynë. Ai di se si të flasë me të rinjtë dhe si të marrë më të mirën nga çdo lojtar,” shpjegoi ai.Jorge i mbylli mendimet e tij duke treguar se si Militao i ktheu gjërat për t’u bërë lojtari që është sot.LEXO ME SHUME:

“Kishte disa muaj dhe momente të vështira, por qëndrimi i tij e lejoi atë të përmirësohej falë një programi stërvitor individual. Ai punoi shumë mirë brenda dhe jashtë ambienteve të skuadrës dhe për këtë arriti nivelin që është sot”, shtoi ai.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *