Sekreti i brumit te pices qendron tek keto 2 perberes, te cilet as shefat e kuzhines nuk e tregojne


Nëse i dashuron pizza-t e bëra në shtëpi, por të mundon zënia e brumit, atëherë kjo recetë është fiks për ty. Në vetëm pak minuta dhe me vetëm 2 përbërës, do të shijoni një super pizza.E gjitha çfarë ju duhet është 340g miell vetë-fryrës (miell i përzier me agjentë për fryerje) dhe një filxhan kos grek .
LEXO ME SHUME:

Përzieni në një enë derisa të bashkohen mirë bashkë dhe më pas ngjesheni brumin në një sipërfaqe të përmillur për pesë minuta. Nëse brumi duket i lagët, shtoni pak më shumë miell.Më pas shtrijeni atë për të bërë picën, hidhni çfarë dëshironi sipër dhe piqeni në 246 gradë C për 12 minuta.LEXO ME SHUME:

Këshillë shtesë: Nëse nuk keni miell të tillë (i cili shpesh vjen i paketuar si një përbërës i vetëm dhe përdoret për tortë), atëherë mund ta përgatitni vetë duke kombinuar miellin me pluhur për pjekje dhe kripë.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *