Ancelotti vjen me suprize kunder Barces , mediat spanjolle e zbulojn kete


Pyetja e parë (dhe cila është më e spikatura) është nëse Toni Kroos dhe Luka Modric do të startojnë kundër Barçës. Ai vetë shpjegoi se “mund të jetë” të jetë pa të dy në formacion.
LEXO ME SHUME:

Courtois do të jetë portieri titullar, pavarësisht se është Kupa e Mbretit, pasi ai e ka lënë Lunin në plan të dytë dhe do të mbetet i tillë deri në fund të kompeticionit. Në mbrojtje, pak dyshime dhe pak variacione: Carvajal, Militao, Rüdiger dhe Nacho do të luajnë.LEXO ME SHUME:

Në qendër të fushës ka dyshime nëse do të filloj pa Kroos, Modric, asnjërin apo të dytë. Ne kemi vënë bast për të dy në njëmbëdhjetëshen startuese dhe të shoqëruar nga Aurélien Tchouaméni.Në fazën e sulmit treshja Benzema, Vinicius & Valverde.LEXO ME SHUME:

Dyshimi i dytë është nëse Rodrygo do të luaj sonte pasi ai duket që është rikuperuar dhe është ftuar për ndeshjen e sotme.FORMACIONI I MUNDSHEM:Courtois; Carvajal, Militao, Rudiger, Nacho; Tchouaméni, Kroos dhe Modric; Valverde, Benzema dhe Vinicius Junior.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *