Ancelotti flet pas ndeshjes , tregon çka do te ndryshoj per ndeshjen e kthimit !!


Real Madridi mposhtet nga Barcelona në Copa Del Rey me rezultat 0-1, Ancelotti doli me intervistë pas ndeshjes:“Ne luajtëm një lojë të mirë. Ne i shtypëm ata shumë dhe e donim. Ishte e vështirë të gjeje hapësirë sepse mbrojtja e tyre ishte shumë solide.”“Ne luajtëm ndeshjen që donim. Tani kemi besim përpara ndeshjes së dytë.”
LEXO ME SHUME:

“Dallimet me Liverpoolin? Atletico dhe Barcelona u mbrojtën shumë mirë.”“Duhet ta përsërisim këtë në Camp Nou”.“Ne filluam mirë dhe përfunduam mirë. Ata shënuan pas një gabimi tonë. Një pasim i keq.”“Kjo lojë nuk do të na ndikojë në La Liga. Ne jemi të kënaqur me lojën tonë. Jo rezultati padyshim.”LEXO ME SHUME:

“Ne kemi nevojë për një remontada në Camp Nou.”“Ne luajtëm një nga ndeshjet tona më të mira për sa i përket presionit dhe mbrojtjes.”“Barcelona nuk do të mbrohet si sonte në Camp Nou. Duhet të përsërisim atë që bëmë, qëndrimin.”“Jemi të trishtuar sepse humbëm, por kemi besim përpara ndeshjes së dytë”.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *