E PABESUESHME : Camavinga pranë rekordit absolut që mbahet nga bashkëkombësi i tij


Camavinga pranë rekordit absolut që mbahet nga bashkëkombësi i tij.Mesfushori francez, nëse do të arrijë ta fitojë trofenë e dytë më të rëndësishëm në Spanjë (Kupën e Mbretit), do të bëhej lojtari më i ri në historinë e “Los Blancos” që triumfon në të gjitha garat.
LEXO ME SHUME:

Në fakt, në moshën 20-vjeçare, ai do të thyente rekordin e vendosur nga Raphaël Varane, i cili kishte mbërritur te Reali në moshën 18-vjeçare (ashtu si bashkëkombësi i tij) dhe e arriti këtë rekord në moshën 21-vjeçare, në vitin 2014.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *