Zbulohen prapaskenat , Perez dhe Ancelotti patën një bisedë të tensionuar pas ndeshjes


Fjalët e Ancelottitnuk i erdhën mirë bordit.Një ditë pas një disfate që la të prekur të gjithë Real Madridin, përfshirë edhe bordin e drejtuar nga Florentino Pérez, nuk i pa me sytë më të mirë ato deklarata të trajnerit të tij në konferencën për shtyp pas humbjes kundër Barcelonës.
LEXO ME SHUME:

Disfatë e ashpër, pa asnjë goditje në portë, me posedim të parëndësishëm të topit dhe me ndjenjën se u bë një hap mbrapa , por rikthimi mbetet dhe që lidhet me një subjekt që në këtë kohë është i befasuar nga deklaratat e trajnerit të tij pas asaj rënie 0-1 që monopolizon gjithçka për këtë ditë. Florentino Pérez i habitur nga fjalët e Ancelottit.LEXO ME SHUME:

“Ishte një lojë e mirë, intensive, me shumë presion. Ata kishin vetëm 35% posedim të topit. Na mungonte efektiviteti në të tretën e fundit. Ata ishin shumë të fortë nga lart. Është loja që donim të luanim, jo rezultati. na jep besim për ndeshjen e dytë.Duhet ta përsërisim këtë lojë në Camp Nou.Goli erdhi nga një gabim, nga një pasim i keq…U larguam të kënaqur nga loja…nuk mund ta kontrollosh gjithmonë lojën. kundër një Barcelone”.LEXO ME SHUME:

Florentino Pérez ishte i pari që u befasua nga përkufizimet e Ancelottit për një natë të zezë të plotë dhe ku Madridi ishte larg nga shfaqja e versionit të tij më të mirë.“Nuk mund të jetë, vërtet?” , fjalët e Florentino Pérez për ata që u treguan deklaratat e Carlo Ancelottit pas humbjes 0-1 ndaj rivalit të tij të përjetshëm.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *