Bejini bashke keto 2 perberes dhe lejini ne nje vend te erret per 1 jave: Nga reumatizma e deri tek shtylla kurrizore


Vaji i ullirit i kombinuar me spec dj egës të kuq janë një përzierje e shkëlqyer për shëndetin tuaj. Falë këtij kombinimi ju mund të kuroni një sërë problemesh të cilat lidhen me reumatizmēn, shtyllën kurrizore, def orm imet e kockave etj.Vaj i specave djegës rrit qarkullimin e gja kut, ka veprim stimulues, zgjeron kapilarët, rrit metabolizmin si dhe ndikon ndjeshëm në proçesin rigjenerues të epidermës së lëkurës.
LEXO ME SHUME:

Si t’a përgatisim: Marrim: -10 speca dj egës, -2 gota vaj ulliri;Metoda e përgatitjes: -Pastrojini dhe lajini mirë specat dj egës. I prisni imët me thi kë ose gr ijini në blender.-Përzierjen hidheni në një enë qelqi rreth 1litër dhe më pas shtoni vajin e ullirit.-Lëreni përzierjen në një vend të errët për 1 javê.LEXO ME SHUME:

Më pas pêrzierjen mund ta lini në frigorifer dhe ta përdorni si mjekim, sidomos për fërkimin e lëkurës me probleme.-Herën e parë, masazhoni zonat e lëkurës me vaj, disa herë në ditë, në varësi të vendndodhjes së dhimbjes: krahëve, qafës, shpinës.-Pas aplikimit të vajit, do të ndjeni paksa dj egie në lëkurë, por gjithçka është e durueshme./shkollaeshendetit.comComments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *