LAJMI I FUNDIT : Tre klube italiane duan të nënshkruajnë me sulmuesin e Real Madridit


Shumica e thashethemeve të fundit rreth Real Madridit kanë qenë për nënshkrime të mundshme. Por ka një numër lojtarësh në klub, të cilët janë në vitin e fundit të kontratave të tyre dhe mund të largohen nga Santiago Bernabeu në verë. Një lojtar që i përket asaj kategorie është Mariano Diaz, i cili mezi është paraqitur për skuadrën e Carlo Ancelottit kohët e fundit.
LEXO ME SHUME:

Një formë e shkëlqyer në Lyon e kishte bindur Real Madridin për të rikthyer Marianon në verën e vitit 2018. Që atëherë, gjërat nuk kanë ecur ashtu si ai dhe tani, me skadimin e kontratës së tij në verë, largimi i tij nga klubi duket si hapi më i mirë për të gjitha palët e përfshira.LEXO ME SHUME:

Pavarësisht se Mariano prej disa kohësh nuk është shfaqur shumë për Real Madridin, nuk duket të mungojë interesimi për nënshkrimin e tij. Në fakt, tre klube të mëdha italiane duket se po e shohin nënshkrimin e tij.Siç raporton Fichajes Mariano është objektivi i Lazios, Atalantës dhe Torinos për të forcuar linjat e tyre sulmuese përkatëse.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *