Te pakenaqur nga klubi me Carvajal , gati zevendesimi super lojtari i Premier Leagues


Anësori është vënë në dukje pas ndeshjes kundër Barcelonës.El Clasico të enjten e kaluar vazhdon t’u japë njerëzve diçka për të folur. Pas fitores minimale të Barcelonës, disa kanë filluar të tregojnë për disa lojtarë të bardhëve.
LEXO ME SHUME:

Një nga ata që ka dalë më keq është Carvajal , të cilit iu desh të duronte që trajneri i Barçës ta shante në mes të lojës dhe më pas të persekutohej, duke tentuar t’i dëmtonte imazhin.Dhe kjo është se, jo vetëm që kanë kërkuar disa polemika me të për të mbuluar agresivitetin e tepruar të lojtarëve si Gavi, apo mungesën e respektit, por kanë kritikuar edhe lojën e tij në mbrojtje dhe sulm.LEXO ME SHUME:

Ata e quajnë atë si personin përgjegjës që Madridi nuk fitoi në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës, për këtë arsye Davide ka dashur të flasë me të, në një bisedë kyçe.Trajneri i dytë i skuadrës madrilene i tha atij që të mos “as i kushtojë vëmendje kritikave” për paraqitjen e tij në El Clasico. Një miratim për Danin që ajo që thuhet të mos e prekë.LEXO ME SHUME:

Stafi stërvitor rishikoi lojën dhe i pëlqeu performanca e tij kundër Barçës, duke e tharë sulmin katalunas praktikisht në të gjitha veprimet. Dhe është se, ato të Xavit vështirë se krijonin rrezik.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *