Keto jane 8 ushqimet te cilat u bejne juve te ndiheni te fryre pothuajse pas çdo vakti qe konsumoni


Ndjenja e “të fryrit” të stomakut është një problem që prek shumë njerëz. Kjo mund të vijë si pasojë e ushqimeve me shumë kalori që konsumoni, për shkak të problemeve me tretjen, reduktimit të bak tereve të mira në zorrë, kapsllëkut, gazrave etj.
LEXO ME SHUME:

Nëse vuani nga fryrja e barkut dhe problemet me tretjen atëherë ju duhet të ndaloni konsumimin e pijeve me gaz, bishtajoreve, produktet e djathit, ushqimet e kripura dhe pikante, brokolin dhe lakrën, mishin e kuq etj. Ja disa nga ushqimet që do t’ju ndihmojnë të përmirësoni tretjen:Ananasi: ka veti të fuqishme anti-infla ma tore dhe ndihmon në tretjen e ushqimit.LEXO ME SHUME:

Uthulla e mollës: kur ndiheni shumë të fryrë pini një gotë ujë të vakët me një lugë uthull molle. Ajo është një përbërës shumë i mirë në elem inimin e gazrave dhe fryrjes.Çaj kamomili: ka veti anti-inflamatore, qetësuese dhe do t’ju qetësonte shumë në këto raste.LEXO ME SHUME:

Limoni: është i pasur me vitaminë C dhe ndihmon në tretje. Pini një gotë ujë të përzier me lëng të freskët limoni çdo mëngjes esëll.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *