Camavainga flet menjehere pas ndeshjes kundër Betis: “Nuk duroj dot më”.


Camavinga ka qenë një nga lojtarët më në formë të Real Madridit në javët e fundit. Carlo Ancelotti fillon të besojë tek ai, qoftë si mesfushor apo si mbrojtës i majtë. Francezi nga ana e tij po përgjigjet shumë mirë këtë sezon, po evoluon shumë në lojën e tij.
LEXO ME SHUME:

Por, arbitrat në Spanjë janë të vendosur të ndalojnë ecurinë dhe vrullin e tyre në ndeshje. Kundër Betisit, Camavinga mori edhe një herë një karton të verdhë të padrejtë që e kushtëzoi ate dhe që përfundoi duke e bërë atë të dëshpruar.Francezi nuk është ende në gjendje të përshtatet me një model arbitrazhi si ai që vuan në Spanjë. Camavinga ankohet se nuk e lënë të sfidojë për topin, i tregojnë kartonët e verdhë për gjithçka, përkundrazi e sulmuan dhe asgjë… LEXO ME SHUME:

Në Francë ai luajti shumë më fizik dhe nuk u ndëshkuan aq shumë nga arbitrat. megjithatë, në Spanjë, në minimum, i mësojnë të verdhën, në shumicën dërrmuese të rasteve pa arsye dhe kjo e bën atë të indinjuar. “Nuk duroj dot më, të paktën ma marrin kartonin, jo ashtu”, i tha Camavinga i frustruar Ancelotti dhe Davide në dhomën e zhveshjes.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *