LAJMI I FUNDIT : Zbulohet takimi mes yllit të Milan dhe drejtuesve Madrilen


Anësori portugez i është ofruar Real Madridit.Real Madridi po lëviz në merkato dhe ka vendosur disa pozicione për t’u forcuar në vitin 2023. Rafael Leao është një nga emrat në tavolinë dhe së fundmi ka pasur një takim me rrethin e tij.
LEXO ME SHUME:

Anësori portugez është një nga yjet e Milanit të Piolit dhe performanca e tij nuk po kalon pa u vënë re mga madrilenet.Jorge Mendes, përfaqësuesi i futbollistit , ka kontaktuar klubin e bardhë për të folur për të ardhmen e Rafaelit, sipas ‘La Gazzetta dello Sport’. LEXO ME SHUME:

Leao po mendon të largohet nga Italia këtë verë dhe agjenti i tij tashmë ka filluar të lëvizë në merkato.Real Madridi nuk është i gatshëm të pranojë kushtet e vendosura nga Mendes dhe konsideron se shuma e caktuar është e tepruar . Shifra e ngritur nga agjenti portugez do të ishte rreth 100 milionë euro.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *