E FUNDIT : Ylli portugez zëvendësues ideal i Karim Benzemas

0
1


Sulmuesi portugez shkëlqeu kundër Bruges në 1/8 e Champions League.Real Madridi nuk i ka humbur sytë nga Gonçalo Ramos dhe paraqitjet e tij vazhdojnë të befasojnë në Madrid. Sulmuesi i ri portugez vazhdon të tregojë paraqitje të shkëlqyera dhe këtë e ka treguar në rikthimin e tij në Botëror.
LEXO ME SHUME:

Një nga talentet që ka nisur të bie në sy është Gonçalo Ramos, sulmuesi portugez 21-vjeçar . Sulmuesi i Benfica-s shënoi një dygolësh këtë të martë në ndeshjen e dytë të fazës së 16-të dhe është golashënuesi më i mirë për skuadrën e Lisbonës.LEXO ME SHUME:

Të bardhët janë duke e monitoruar lojtarin portugez dhe janë në pritje të zhvillimit që ai ka në këto muaj. Ideja që po trajtohet në kryeqytetin spanjoll është nënshkrimi i një zëvendësuesi për Benzema në sulm dhe karakteristikat e Ramos përputhen me kriteret e vendosura.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here