Shokohet Real Madridi me lajmin e fundit , lojtari kyç po e refuzon vazhdimin e kontratës


Real Madrid dhe Vinicius Jr kanë luftuar për të arritur një marrëveshje për një zgjatje të kontratës.Real Madrid mund të humbasë një nga lojtarët e tyre yje në një moment në vitin e ardhshëm, me Vinicius Junior që thuhet se refuzon të nënshkruajë një kontratë të re që do ta mbante atë për më gjatë në klub.
LEXO ME SHUME:

Marrëveshja aktuale e anësorit brazilian do të skadojë në verën e vitit 2024, dhe ndërsa është akoma më shumë se një vit larg, Reali sigurisht që nuk do të dëshirojë të humbasë një aset të çmuar në një transferim falas. Megjithatë, klubi nuk është më afër arritjes së një marrëveshjeje për të mbajtur Vinicius Jr në Bernabeu për më gjatë.LEXO ME SHUME:

Me Vinicius Jr potencialisht në rrugëdalje, kjo mund t’i hapë rrugën Kylian Mbappe që më në fund të bëjë lëvizjen te Real Madridi, i cili është parë në kartat për kaq shumë vite tani.Vinicius Jr vlerësohet ende në mbi 100 milionë funte në Transfermarkt, një shumë e konsiderueshme më shumë se 40 milionë funte që Real Madrid i pagoi Flamengos në 2018.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *