Arteta zëvendësuesi i Ancelottit te Reali , vet spanjolli tregon si qëndron e vërteta !!


Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta i është përgjigjur lidhjeve të papritura të fundit me punën e trajnerit të Real Madridit.Taktika spanjolle është duke bërë punë të shkëlqyer në Arsenal, duke i çuar Topçinjtë në krye të tabelës së Premier League me pesë pikë epërsi ndaj kampionit në fuqi, Manchester City.
LEXO ME SHUME:

Ndërkohë, Real Madridi nuk ka qenë aq bindës këtë sezon dhe ne e dimë se menaxherët e tyre nuk kanë tendencë të zgjasin shumë nëse gjërat nuk shkojnë në mënyrë perfekte, madje edhe një emër i madh dhe fitues serial si Carlo Ancelotti.Megjithatë, duket se Arteta nuk është i interesuar të diskutojë mundësinë e largimit nga puna e tij aktuale në Emirates Stadium…LEXO ME SHUME:

Arteta po provon se është një nga trajnerët e rinj më mbresëlënës në futbollin botëror.Sidoqoftë, nëse ai vazhdon të bëjë përshtypje, është e lehtë të imagjinohet që emra të mëdhenj si Madridi të vijnë për të në një moment.LEXO ME SHUME:

Mikel Arteta në lidhje me kalimin tek Real Madridi: “Jam plotësisht i fokusuar në atë që po bëj këtu në Arsenal”.“Jam jashtëzakonisht i lumtur, krenar dhe mirënjohës që jam në këtë klub futbolli.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *