Benzema habit të gjithë , deklarat e tij e fundit shokoi të gjithë fansat !!


Kur u duk se gjithçka ishte harruar dhe se konflikti mes Karim Benzema-s dhe skuadrës franceze i takonte të shkuarës, deklaratat e reja të Didier Deschamps për largimin e sulmuesit të Real Madridit kanë ngjallur një reagim mjaft të habitshëm në rrjetet sociale.
LEXO ME SHUME:

Gazeta franceze Le Parisien është ngarkuar të mbledhë disa deklarata të diskutueshme të Didier Deschamps lidhur me largimin e Karim Benzema pak para fillimit të Kupës së Botës në Katar. Sulmuesi francez, sipas versionit zyrtar , është lënduar në ditët e para në Doha. Pas një konsultimi me shërbimet mjekësore në të cilat ishte i pranishëm edhe vetë Deschamps, Benzema u detyrua të largohej dhe të kthehej në Madrid.LEXO ME SHUME:

Megjithatë, trajneri francez është mbrojtur ndaj një polemike që tashmë ishte më se e shuar në Le Parisien . Ai e ka vënë direkt Karim Benzemën si të vetmin përgjegjës për mungesën e tij në Botërorin e Katarit: “Fakti që Karim Benzema u dëmtua pak para Kupës së Botës ishte shumë i rëndësishëm për të. Ai më tha: ‘mbaroi’”.LEXO ME SHUME:

Deschamps ka rrëfyer një version të ri të takimit të supozuar mes Karim Benzema , vetë trajnerit francez, dhe shërbimeve mjekësore të Federatës Franceze që kishin udhëtuar në Katar: “Diagnoza e mjekut tonë ishte e njëjtë me atë në Madrid. Ai nuk mundi të vinte. para 10 dhjetorit ”. Deri në atë datë, të vetmet ndeshje që do të mbetën për t’u luajtur ishin gjysmëfinalet dhe finalja e turneut ndërkombëtar.Nuk u desh shumë kohë që fituesi i Topit të Artë të përgjigjej. Në atë që mund të cilësohet vetëm si komedi futbolli, sulmuesi 35-vjeçar postoi në Instagram në dy postime të veçanta: “Guximi” përfundoi me një emoji kllouni dhe “Didier im. Naten e mire.”LEXO ME SHUME:

Është evidente se ky mesazh bie ndesh me rrëfimin e ish-trajnerit të tij se ishte zgjedhja e sulmuesit për të mos u kthyer në Les Bleus. Ky “akt i fundit” vetëm sa nxit më tej thashethemet se Benzema ishte i aftë të rikthehej para përfundimit të Kupës së Botës. Megjithatë, me tërheqjen e Benzema nga Les Bleus, kjo shënon një fund fatkeq të asaj që mund të kishte qenë mes trajnerit dhe lojtarit. Megjithatë, të dy kanë shumë për të qenë krenarë, pasi të dy kanë pasur karriera të shkëlqyera dhe kanë arritur shumë për ekipin e tyre kombëtar.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *