LAJMI I FUNDIT : Gjithçka e Kryer , Real Madridi e ka konfirmuar largimin e ketij lojtari


Sa i përket Real Madridit, ata po vëzhgojnë nga afër merkaton. Por një sfidë më e madhe për klubin do të jetë zgjidhja e së ardhmes së yjeve të tyre ekzistues.
LEXO ME SHUME:

Sipas raportit, Real Madrid duket se ka arritur në një përfundim kur bëhet fjalë për të ardhmen e Mariano Diaz. Duket se është konfirmuar largimi i ish-sulmuesit të Lyon nga Santiago Bernabeu, pasi ai nuk do të zgjasë qëndrimin e tij në klub.LEXO ME SHUME:

Largimi i Diaz nga Bernabeu nuk do të jetë befasues pasi sulmuesi nuk ka pasur ndonjë ndikim gjatë sezoneve të fundit. Ai është paraqitur në pak më shumë se 50 minuta këtë sezon, duke mbetur prapa lojtarëve si Karim Benzema, Rodrygo dhe madje edhe i riu Alvaro Rodriguez në renditje.LEXO ME SHUME:

Me kontratën e tij aktuale që i skadon në fund të sezonit, Diaz do të largohet nga klubi si lojtar i lirë. Dalja e tij do t’i lejojë klubit të krijojë një hapësirë të vlefshme në njësinë sulmuese, duke i hapur potencialisht rrugën për të tërhequr lojtarë të rinj.Ndërkohë që kontrata e Diazit përfundon në verë, Real Madrid, megjithatë, po përballet me një situatë të pasigurt sa i përket situatës së Eden Hazard.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *