Askush sikur ai , Mbreti i Futbollit arrin tjetër rekord të pathyeshëm !!


Lionel Messi është një nga lojtarët që nuk njeh limite, teksa rekordet që ai ka vendosur janë të panumërt.35-vitet që ka mbi supe janë vetëm një numër për të, teksa së fundmi argjentinasi ka thyer një tjetër rekord. Sulmuesi shërbeu saktë për Mbappe në fundin e ndeshjes ndaj Brest, por ky nuk ishte një asist dosido, pasi është i 300 në karrierën e Messit.
LEXO ME SHUME:

Asnjë lojtar tjerë nuk ka arritur një rekord të tillë më parë në nivele të larta, me Messin që vendos një tjetër rekord të veçantë, që do të jetë e vështirë për t’u arritur. Messi u kurorëzua kampion bote në fundin e vitit të shkuar, duke mundur me Argjentinën e tij Francën në finalen e Katarit.LEXO ME SHUME:

Messi është në muajt e fundit të kontratës me PSG dhe e ardhmja e tij është ende e pavenodsur. Kampionët e Francës e kanë shprehur hapur vullnetin e tyre që Messi të rrijë në Paris, ndërsa dhe Barcelona e do një rikthim të “pleshtit”. Opsion tjetër për Messin mund të jetë dhe Amerika, me Inter Miami që po bën çmos që të bindë argjentinasin që të transferohet në “tokën e premtuar”./ SuperSportComments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *