Juventus hyn “all-in” në merkato , largon mesfushorin dhe sjell super talentin 19 vjeçar


Wilfried Gnonto është objektivi më i ri i Juventusit. Sulmuesi i blerë nga Leeds United te Zurich për 4.5 milionë euro, është kthyer në një element të rëndësishëm edhe për Italinë.
LEXO ME SHUME:

Ndaj edhe kanë nisur edhe ofertat e para. Mediat italiane kanë zbuluar edhe planin e bardhezinjve për ta marrë 19-vjeçarin e talentuar.Juventusi synon të përfshijë në marrëveshje mesfushorin Weston Mckennie, i cili është i huazuar te Leeds United.LEXO ME SHUME:

Italianët ofrojnë kartonin e amerikanit për Gnonto dhe nëse ekipi anglez qëndron në Premier League kjo marrëveshje mund të arrihet. Në të kundërt “karta” Mckennie nuk vlen më.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *