Per tu dukur gjithnje te rinj, mjafton te beni bashke keto 2 perberes te lire te cilat gjenden ne kuzhinen tuaj


Ne të gjithë dëshirojmë të dukemi gjithnjë të rinj. Dëshira për të arritur këtë shpenzojmë kaq shumë para, por kjo është e gabuar, por më besoni se nuk ka nevojë të shpenzoni para për këtë. Sot do t’ju tregojme një trajtim natyral që mund të elim inojë të gjitha shenjat e plakjes nga lëkura juaj dhe ju do të dukeni shumë më të rinj se mosha juaj aktuale.
LEXO ME SHUME:

Për këtë ilaç do t’ju duhet : 1 lugë gjelle kafeje e bluar;1 – 1/2 lugë gjelle qumështi. (Qumështi i papërpunuar është edhe më i mirë!);Perdorimi: Kombinoje shijen e kafesë dhe qumështin dhe përzihet mirë. Përzierja do të jetë e trashë, por jo e pastër. Nëse është pak e vështirë për të punuar me vetëm shtoni pak më shumë qumësht.LEXO ME SHUME:

Lëreni përzierjen uluni për 3-5 minuta. Butësisht masazhoni përzierjen e kafesë dhe qumështit në fytyrë dhe le të thahet. Kjo mund të jetë mjaft e çrregullt, prandaj sigurohuni që të aplikoni mbi një lavaman.Leni maskën për 15-20 minuta (ose më shumë nëse preferoni) dhe pastaj shpëlajni me ujë të ftohtë, masazhoni butësisht për të lyer çdo lëkurë të vde kur nga fytyra.LEXO ME SHUME:

Lëkura juaj do të jetë si e nje fo shnje! Si një bonus shtesë, aroma nga kjo maskë është tepër relaksuese.Shënim: Ju mund të ndjeni një shpim gji lpërë në fytyrën tuaj nga kjo maskë, por kjo nuk duhet të shkaktojë ndonjë aca rim apo shqetësim./shijejete.comComments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *