Per barkun e fryre mund te perdorni kete trajtim 1 ditor duke perdorur nga mengjesi


Fryrja e stomakut është ënjtje me dhimbje në zonën e barkut, e cila mund të shkaktohet kur hani diçka me të cilën nuk pajtohet trupi juaj. Metodat për trajtimin e këtij fenomeni fillojnë nga konsumimi i ushqimeve të caktuara e deri te konsumimi i shumtë i ujit. Ja cfarë vakte të konsumoni për të eliminuar këtë problem:
LEXO ME SHUME:

Mëngjes;Kos me dithëra dhe 1 filxhan manaferra ose 2 vezë të ziera dhe 1 filxhan manaferra.Mes mëngjesit dhe drekës.1 grusht arra dhe 1 portokalli ose disa shkopinj selino dhe 2 lugë çaji gjalpë kikiriku.Drekë;Sallatë: 2 gota të mëdha me perime, 1 kastravec, 2 domate, 2 karrota të vogla, 1 avokado, 1 vezë të zierë, një lugë çaji fara (luledielli, kungull ), vaj, limon, uthull.LEXO ME SHUME:

Vakt për pasdite;200 ml kos me kanellë ose Një filxhan me copa kastraveci dhe kopër të freskët, të kombinuara me dy lugë kos.Darkë;Peshk i pjekur, spinaq i gatuar me vaj ulliri dhe hudhër, perime të pjekura (patate, karrota, panxhar).Konsultohuni me mjekun për të vërtetuar që këto produkte nuk ju bëjnë reaksion.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *