Vinicius ka një ofertë nga ky klub që trefishon pagën e tij: Florentino e pyeti menjëherë


Presidenti i Real Madrid e konsideron atë yllin e skuadrës.Real Madridi ka kaluar mbrëmë në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve pasi eliminoi Liverpoolin (6-2 në dy ndeshjet). Vinicius Júnior është kyç në të gjitha ndeshjet e skuadrës dhe ditët e fundit ka dalë një lajm që ka shqetësuar Florentino Pérez.
LEXO ME SHUME:

Pasi mësoi lajmet për të ardhmen e tij, Florentino donte ta pyeste drejtpërdrejt lojtarin . Diçka që e ka bërë gjithmonë kur ka parë lajme në shtyp dhe nuk është në dijeni. Nasser Al Khelaifi është i dashuruar me Vinicius Jr dhe është i gatshëm të hedhë shtëpinë nga dritarja për ta rrëmbyer nga Real Madrid. Mesa duket ai do t’i kishte ofruar një superkontratë rreth 30 milionë euro neto në sezon.LEXO ME SHUME:

Sipas gazetës MARCA, mund të shkojë deri në 40. Megjithatë, madrilenët mund të jenë të qetë, pasi edhe pse ky rinovim nuk ka ndodhur ende, gjithçka duket se është rënë dakord tashmë nga të dyja palët. Florentino Pérez është shumë i vetëdijshëm për atë që thotë shtypi dhe donte të pyeste Vinicius nëse të gjitha ato thashetheme për atë ofertë nga PSG ishin të vërteta apo jo.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *