E FUNDIT : Courtois zbulon momentin që i dha fund Hazardit përgjithmonë


Thibaut Courtois foli pas fitores 1-0 ndaj Liverpoolit në Estadio Santiago Bernabeu për situatën e komplikuar të shokut të skuadrës Eden Hazard në Real Madrid .Anësori nuk ka luajtur që nga ndeshja e Real Madridit kundër Cacereno në Copa del Rey, ku u zëvendësua nga Alvaro Rodriguez në minutën e 68-të.
LEXO ME SHUME:

Courtois hodhi më shumë dritë mbi situatën të mërkurën në mbrëmje.“Kur Hazard u kthye nga Kupa e Botës, ai u stërvit shumë mirë dhe po priste mundësinë e tij pasi brazilianët nuk ishin aty. Mundësia nuk erdhi dhe koka i ra pak. Ai kurrë nuk ka shpërfillur askënd”, tha portieri belg. pas ndeshjes kundër Liverpoolit në Bernabeu.LEXO ME SHUME:

Një marrëdhënie e ndërlikuar;Teksa fliste përpara ndeshjes, Ancelotti komentoi marrëdhënien e tij me ish- anësorin e Chelseat .“Marrëdhënia nuk është e ftohtë. Ai ka qenë shumë i sinqertë, ne nuk flasim shumë dhe kjo është e vërteta,” tha Ancelotti . “Shumë herë është çështje karakteri, e gjeni veten më mirë duke folur me një person sesa me një tjetër.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *