Florentino është shumë i zemëruar: ai tashmë zgjedh zëvendësuesin e Ancelottit

0
2

Florentino Pérez beson se ajo që po ndodh nuk është rastësi.Real Madridi ka parë nga distanca, por me habi, gjithçka ka dalë ditët e fundit për Carlo Ancelottin. Një seri informacionesh në Brazil që e bëjnë të qartë se cili do të jetë kursi i trajnerit nëse nuk fiton Champions League këtë sezon.

Florentino Pérez është shumë i zemëruar sepse konsideron se këto rrjedhje janë plotësisht të vërteta. Ancelotti do të kishte rënë dakord me Brazilin dhe pikërisht për këtë Real Madridi nuk do të rrijë duarkryq.Në fakt, shkarkimi i një stoli nga të mëdhenjtë e Europës e ka vënë Real Madridin në gatishmëri dhe tashmë ata kanë zgjedhur zëvendësuesin e mundshëm të Ancelottit.

Përveç zemërimit të tij për informacionet e fundit të rrjedhura për të ardhmen e Ancelottit, Florentino Pérez është befasuar edhe me shkarkimin e fundit të këtij trajneri. Ditën e djeshme Tottenham zyrtarizoi shkarkimin e Antonio Contes. Kjo, e shtuar me atë të Nagelsmann nga Bayern Munich , shton opsionet për Real Madridin, i cili ka nisur të lëvizë për të mos mbetur pa opsione për vitin e ardhshëm.

Prandaj, opsionet më të mundshme atje për një zëvendësim të mundshëm të Carlo Ancelottit janë Nagelsmann, Pochettino dhe Zinedine Zidane . Francezi nuk është angazhuar për asnjë projekt në rast se merr një telefonatë nga presidenti.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here