Legjenda e Real Madridit ka treguar për gabimin më të madh që ka bërë : “Vendimi më i keq në karrierën time ishte largimi nga Real Madridi”

0
4


Sulmuesi holandez Ruud van Nistelrooy është i sinqertë për atë që ndodhi në La Liga dhe gjithashtu për zgjedhjen e tij në debatin Cristiano-Messi.Ruud Van Nistelrooy u konsiderua si një nga sulmuesit më të mirë në Evropë, duke shfaqur talentin e tij për të shënuar gola gjatë qëndrimeve të tij në Manchester United dhe Real Madrid. Sulmuesi iu bashkua Real Madridit në verën e vitit 2006, duke u bërë një nga nënshkrimet e yjeve të sjellë nga Ramón Calderón.

Në sezonin e tij të parë, holandezi u bë golashënuesi më i mirë, duke kontribuar në fushatën e suksesshme të Real Madridit dhe në kapjen e titullit të ligës. Në përgjithësi, skuadra fitoi dy tituj ligë dhe dy Superkupa evropiane gjatë kohës së tij në klub.Trajneri aktual i PSV-së, ka dhënë një intervistë për Overlap , në të cilën ka reflektuar për kohën e tij në Madrid dhe ka pranuar gabimin e tij më të madh në karrierë.

“Unë isha me Pellegrinin në atë kohë [menaxheri] dhe ata nënshkruan me [Karim] Benzema, Ronaldo, Kaka, kështu që nuk kishte vend për mua. E kuptova, pranova, isha 33 vjeç.“Doja ta jepja mundësinë për të shkuar në Kupën e Botës në 2010, kështu që vendosa të shkoj në Hamburg. E mora atë vendim shumë shpejt. Nëse shikoj prapa, nuk duhej të largohesha nga Madridi, ishte gabimi më i madh i karrierës sime. Gjithashtu, nuk ishte koha e duhur që familja ime të largohej.”


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here