E PA NDODHUR ME PARE : Real Madridi po planifikon të transferoj një lojtar me vler prej 240 milion euro


Skuadra e Real Madridit ka qartë nevojë për disa fytyra të freskëta dhe një nga vrimat më të mëdha që do të duhet të plotësohet në sezonet e ardhshme është qendërsulmuesi. Karim Benzema ka qenë sulmuesi i parë i klubit për një kohë të gjatë dhe ka bërë një punë të shkëlqyer në të. Megjithatë, ai tani është 35 vjeç dhe ka filluar të duket sikur mosha më në fund mund ta arrijë atë.
LEXO ME SHUME:

Benzema ka vuajtur nga një sërë problemesh fizike këtë sezon. Dhe Real Madridi nuk mund të rrezikojë të bjerë prapa klubeve të tjera të larta evropiane kur bëhet fjalë për sulmuesin e tyre kryesor për të ardhmen.Ka disa lojtarë që mund të zëvendësojnë Benzeman për të siguruar të ardhmen e Real Madridit. Sipas thashethemeve, klubi mund të planifikojë një nënshkrim me Galactico.LEXO ME SHUME:

Siç raportohet nga AS, Real Madrid ka riaktivizuar ‘Operation Haaland’ dhe e konsideron atë nënshkrimin e tyre prioritar për vitin 2024. Tarifa e transferimit mund të jetë diku midis 220 dhe 240 milionë euro.LEXO ME SHUME:

Erling Haaland është një emër që është përmendur si një nënshkrim i mundshëm i Real Madridit që kur ai shpërtheu në skenë në Red Bull Salzburg. Aktualisht golashënuesi më i mirë në garën e Këpucës së Artë me 28 gola për Manchester Cityn, norvegjezi është padyshim një lojtar vendimtar para portës.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *