E PABESUESHME : Real Madridi ka refuzuar lojtarin e Manchester Cityt

0
2


Ilkay Gündogan i është ofruar tashmë Real Madridit në të kaluarën në disa raste.Kontrata e Gundogan përfundon më 30 qershor 2023 me Manchester Cityn dhe ai nuk do të vazhdojë më. Në stadiumin Etihad u përpoqën ta rinovojnë pa sukses verën e kaluar dhe tashmë janë të vetëdijshëm se ai do të largohet nga klubi.
LEXO ME SHUME:

Ai ka një rol titullar me Josep Guardiolën (shuma 2652 minuta) dhe i kanë ofruar një rrogë të mirë, por duket se është e pamjaftueshme dhe kërkon ndryshimin e skenës.LEXO ME SHUME:

Dëshira e tij kryesore është të luajë për Real Madridin. Duke qenë një futbollist i ‘super Borussia Dortmund’ të Jürgen Klopp, ai tashmë e provoi mundësinë. Në atë kohë, në vitin 2016, në kryeqytetin spanjoll nuk ishin të gatshëm të pranonin një pagesë afro 30 milionë euro dhe ai përfundoi në Angli. Tani kërkoni një shans të dytë.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here